Cennik

Oferta

Kontakt

Przenoszona stylizacja hybrydowa i jej konsekwencje!

Konsekwencje przenoszonej hybrydy na paznokciach.

Podolog badający stopę

Przenoszona stylizacja hybrydowa na paznokciach u dłoni, jak i u stóp to coraz częściej pojawiający się problem, z którym Pacjenci zgłaszają sie do gabinetów podologicznych. Bardzo często ludzie skupiają się na stylizacji paznokci, a zapominają o skutecznej pielęgnacji paznokci u stóp. Jest to bardzo istotne, ponieważ niewłaściwa pielęgnacja oraz nieprawidłowo wykonana stylizacja hybrydowa mogą prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych. 

Dlaczego pielęgnacja paznokci stóp jest tak istotna?

Paznokcie u stóp są często pomijane w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Warto jednak pamiętać, że są one równie narażone na uszkodzenia, infekcje i inne problemy, jak paznokcie u dłoni.

Wiele osób stosuje stylizację hybrydową na paznokcie stóp, aby uzyskać trwałe i estetyczne efekty. Niewłaściwe techniki aplikacji lub brak odpowiedniej pielęgnacji mogą skutkować negatywnymi konsekwencjami w postaci pojawienia się różnego typu chorób.

Konsekwencje przenoszonej stylizacji hybrydowej dla paznokci stóp:

  • Infekcje: stylizacja hybrydowa, zwłaszcza gdy nie jest wykonana prawidłowo, z użyciem jednorazowych i sterylnych narzędzi może prowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia, co z kolei zwiększa ryzyko infekcji grzybiczych lub bakteryjnych.
  • Uszkodzenia mechaniczne: nieumiejętne stosowanie lakieru hybrydowego na paznokciach stóp, szczególnie gdy są one długie, może zwiększać ryzyko uszkodzenia paznokci, np. pęknięć, pojawienia się łamliwości czy odwarstwiania się płytki paznokcia. Urazy mechaniczne mogą prowadzić do schorzeń takich jak onycholiza płytki paznokciowej.
  • „Zamalowanie problemu”: każdy chce mieć ładne i estetyczne paznokcie u stóp. Można to zaobserwować szczególnie wiosną i latem. Należy mieć jednak na uwadze, że w momencie stwierdzenia na paznokciach (zarówno u nóg, jak i u rąk) niepokojących objawów należy odstąpić od wykonania stylizacji hybrydowej. W takim przypadku pacjent powinien niezwłocznie udać się na wizytę do specjalisty podologa, który odpowiednio i profesjonalnie zdiagnozuje problem oraz zaleci sprawdzoną i dobraną do potrzeb terapię. Zamalowanie problemu na paznokciach lakierem jedynie może pogłębić problem.

Jak zapobiegać negatywnym skutkom przenoszonej stylizacji hybrydowej na paznokciach stóp?

  • Wybór odpowiednich produktów i miejsca. Ważne jest, by korzystać z wysokiej jakości produktów przeznaczonych do profesjonalnej stylizacji paznokci, które są bezpieczne dla pacjenta. Stylizację należy wykonywać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lub podologicznych przy zachowaniu zasad higieny i sterylności.
  • Pielęgnacja paznokci stóp. Regularna pielęgnacja paznokci stóp, w tym przycinanie, piłowanie i nawilżanie skóry wokół wałów okołopaznokciowych jest kluczowa dla zachowania ich zdrowia i estetycznego wyglądu.
  • Odpowiednie techniki aplikacji: stosowanie odpowiednich technik aplikacji stylizacji hybrydowej, takich jak unikanie nakładania zbyt grubej warstwy lakieru czy odpowiednie utwardzanie go pod lampą UV/LED, może pomóc w minimalizowaniu ryzyka uszkodzeń paznokci. Stylizację zmieniaj co 4 do 5 tygodni.
  • Regularne wizyty u specjalisty: regularne wizyty w profesjonalnym gabinecie podologicznym mogą być pomocne w monitorowaniu stanu paznokci stóp oraz we wczesnym wykrywaniu ewentualnych problemów.

Przenoszona stylizacja na paznokciach u stóp.

Stylizacja hybrydowa na paznokciach u stóp może być świetnym sposobem na uzyskanie trwałych i estetycznych paznokci, o ile jest wykonywana z należytą ostrożnością i według pewnych zasad.

Ważne jest, aby pamiętać o zdrowiu i dobrostanie paznokci stóp oraz stosować się do zaleceń specjalistów w dziedzinie pielęgnacji paznokci u stóp - specjalista podolog.

Wszystko to ma na celu umożliwienie posiadania pięknych paznokci u stóp bez ryzyka pojawienia się ewentualnych problemów zdrowotnych. Każdy Pacjent, który ma jakiekolwiek wątpliwości lub problemy związane z paznokciami stóp, powinien od razu skonsultować się z podologiem. Szybka reakcja bardzo często pozwala na błyskawiczne rozwiązanie trapiącego problemu.

Agata Jażdżyk - podolog
mgr Agata Jażdżyk

mgr kosmetologii, podolog