Cennik

Oferta

Kontakt

Jak możemy Ci pomóc?

Nie wiesz jak przygotować się do wizyty? Chcesz poznać odpowiedź
na nurtujące Cię pytania? Sprawdź sekcję FAQ!

Najczęściej zadawane
pytania

Pacjenci Łódzkiego Centrum Podologicznego mają możliwość zaparkowania auta na bezpłatnym parkingu zlokalizowanym wzdłuż ulicy Pomorskiej, gdzie zawsze dostępnych jest wiele wolnych miejsc postojowych. Dodatkowo każdy Pacjent może postawić swoje auto na darmowym parkingu zlokalizowanym z tyłu za budynkiem, w którym mieści się Łódzkie Centrum Podologiczne. 

Wizytę u podologa można umówić zawsze, nie tylko kiedy pojawia się jakiś problem związany ze stopami. Zatrudnieni w Łódzkim Centrum Podologicznym specjaliści wykonują również zabiegi pielęgnacyjne takie jak na przykład: pedicure medyczny (jest zalecany każdemu przynajmniej, raz na pół roku). Dzięki regularnym wizytom w gabinecie podologicznym specjalista ma możliwość ciągłej obserwacji kondycji stóp. To z kolei daje możliwość szybkiej reakcji w przypadku pojawienia się problemu.

Nie należy zwlekać z wizytą w gabinecie podologicznym, jeśli zaobserwujesz:
– zmieniony kolor płytki paznokcia;
– pogrubienie lub zmianę kształtu płytki paznokcia;
– zaczerwienienie, opuchliznę, ból wału okołopaznokciowego;
– punktowe lub rozległe zrogowacenie (zgrubienie) skóry na podeszwie stopy (nie zawsze musi boleć!);
– pęknięcia na piętach.

Warto pamiętać, aby oglądać zarówno swoje stopy, jak i stopy swoich bliskich ze szczególnym uwzględnieniem stóp seniorów i dzieci. Jeżeli cokolwiek wzbudza Twoją wątpliwość, należy możliwie szybko umówić konsultację podologiczną w celu zweryfikowania oraz szybkiego rozwiązania problemu.

Nie. Na wizytę nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Wizytę u podologa można umówić telefonicznie, jak i za pomocą aplikacji on-line Booksy. 

Pierwsza wizyta u specjalisty od profesjonalnej pielęgnacji stóp bywa stresująca. Zapewniamy jednak, że nasi specjaliści zawsze dokładają wszelkich starań, aby wizyta przebiegła w przyjaznej i spokojnej atmosferze.

Aby zapewnić sobie jeszcze większy komfort, przed wizytą warto odświeżyć stopy i zmienić skarpetki na świeże. Jeżeli wizyta będzie miała miejsce prosto po pracy, warto mieć przy sobie czyste skarpetki, aby złożyć je tuż po wykonanym zabiegu. 

Podolog przed pierwszym zabiegiem zawsze zbiera wywiad od pacjenta. Dopytuje o przewlekłe i przebyte choroby, o przyjmowane leki, uczulenia oraz wcześniejsze terapie podologiczne (prowadzone przez innych specjalistów).

Tak, w Łódzkim Centrum Podologicznym, każdy Pacjent może dokonać płatności kartą, jak i metodą Blik. 
Same zabiegi podologiczne w większości wypadków nie są bolesne. Niestety zdarzają się przypadki, że pacjent do specjalisty podologa trafia już z silnym bólem. W takim wypadku nawet najbardziej delikatne postępowanie może wiązać się z wystąpieniem dyskomfortu w obrębie opracowywanego miejsca. W uzasadnionych przypadkach nasi specjaliści mogą zastosować profesjonalny spray o właściwościach znieczulających. 

Czas trwania, częstotliwość i koszt wizyt są uzależnione od rodzaju wykonywanego zabiegu. 

Pierwszorazowa wizyta – zwana również konsultacją podologiczną trwa około 30 min i kosztuje 100 zł.  W trakcie trwania konsultacji podolog zbiera wywiad od pacjenta, ustala plan terapii oraz omawia zasady prawidłowej pielęgnacji stóp w warunkach domowych.  

Czas trwania terapii uzależniony jest od problemu, z którym zgłosił się pacjent.

W przypadku wrastających lub wkręcających paznokci terapia może trwać pół roku i dłużej. Pacjent powinien odwiedzać specjalistę przynajmniej raz w miesiącu (częstość wizyt uzależniona jest od wskazań). Koszt jednej wizyty waha się pomiędzy 150 a 200 zł. 

Terapia paznokci zmienionych chorobowo wiąże się ze koniecznością odbywania wizyt u specjalisty co około 4-5 tygodni. Koszt jednej wizyty mieści się w przedziale między 150 a 240 zł i w dużej mierze uzależniony jest od nakładu pracy podologa. 

Terapia zmian zlokalizowanych na podeszwie stopy jest bardzo zróżnicowana. Do Łódzkiego Centrum Podologicznego bardzo często zgłaszają się osoby z problemem brodawek wirusowych (zwanych również kurzajkami) na stopach. Skuteczna terapia brodawek wirusowych wymaga wizyt u specjalisty co około 2 tygodnie i wiąże się z wydatkiem minimum 120 zł za jedną wizytę. 

Innym bardzo częstym problemem, z którym pacjenci zgłaszają się do specjalisty, są pękające pięty. Terapia pękających pięt wiąże się z odbywanie wizyt u specjalisty co około 4 do 5 tygodni. W celu uzyskania zadowalających efektów czasami konieczne bywa wykonanie od 1 do nawet kilku zabiegów. Koszt jednej wizyty u podologa, w trakcie której specjalista wykonuje zabiegi mające na celu zniwelowanie lub usunięcie problemu pękających pięt to około 150 zł i więcej. 

Terapia odcisków / modzeli wiąże się z wydatkiem od 120 zł za jedną wizytę u specjalisty. Ilość zabiegów konieczna do uzyskania zadowalających efektów ustalana jest indywidualnie z pacjentem.

W Łódzkim Centrum Podologicznym nasi specjaliści bardzo często wykonują również zabieg pedicure medyczny. Procedura obejmuje wykonanie zabiegu na całych stopach. Częstotliwość wykonywania pedicure medycznego dobierana jest przez specjalistę indywidualnie w zależności od potrzeb Pacjenta. Cena zabiegu pedicure medyczny na stopy mieści się w granicach między 190 a 250 zł. 

W Polsce profesjonalne zabiegi podologiczne wykonywane są wyłącznie odpłatnie (w prywatnych klinikach pedologicznych). NFZ nie przewiduje możliwości finansowania tego typu terapii.  

Po każdym zabiegu Pacjent otrzymuje indywidualnie dobrany plan zaleceń i pielęgnacji domowej. Warto pamiętać, że zabiegi podologiczne nie wykluczają z życia, więc zazwyczaj od razu można powrócić do swoich obowiązków.

Tak, oczywiście. Podolog wspólnie z pacjentem tworzą zespół terapeutyczny. Sukces terapii uzależniony jest od współpracy podologa z Pacjentem oraz od stosowania się Pacjenta do codziennych zaleceń pielęgnacyjnych.

Specjaliści pracujący w Łódzkim Centrum Podologicznym nie tylko wykonują profesjonalne zabiegi na stopy. Ich zadaniem jest również wspieranie Pacjentów oraz ich skuteczna edukacja. Wszystko to ma na celu budowanie zdrowych nawyków w zakresie domowej pielęgnacji stóp. 

Podolog Agata

Masz pytania?

Nie wiesz jak przygotować się do wizyty? Chcesz poznać odpowiedź na nurtujące Cię pytania? Sprawdź sekcję FAQ!