Cennik

Oferta

Kontakt

Przed pierwszą wizytą

Stopy dla niektórych są tematem tabu, a pokazanie ich specjaliście wiąże się z dużym stresem. Z tego powodu wielu Pacjentów denerwuje się przed pierwszą wizytą w gabinecie podologicznym. Ze swojej strony gwarantujemy Państwu, że prowadzenie terapii stóp to dla nas rzecz całkowicie normalna, a postawienie diagnozy i pomoc to coś, co można określić jako pasja. Zapewniamy w pełni profesjonalne usługi i zapraszamy do umówienia się na wizytę do naszego gabinetu.

Zapisz się na wizytę

tło
zdjęcie przedstawiające dwie podolożki

Jak należy się przygotować na wizytę w Łodzkim Cetrum Podologicznym?

1. Przed przyjściem do gabinetu w żaden sposób nie poprawiaj wyglądu swoich stóp. Wszelkie zmiany na stopach pozwolą na postawienie właściwej diagnozy i dobranie odpowiedniej terapii.

2. Ważne aby w dniu, w którym przypada wizyta w gabinecie podologicznym nie stosować preparatów typu: olejki, zasypki, kremy czy maści.

3. Do podologa Pacjent powinien zgłosić się w obuwiu, które nosi najczęściej. Należy również pamiętać by nie zakładać nowych butów. Dla specjalisty od pielęgnacji stóp bardzo istotny jest stan obuwia, w którym pacjent pojawił się w gabinecie. Na podstawie wyglądu obuwia nasz specjalista oceni stopień ścieralności podeszwy oraz sprawdzi czy buty nie są zbyt wąskie. Wszystko to ma na celu ułatwienie postawienia właściwej diagnozy.

4. Panie proszone są o przyjście do gabinetu bez pomalowanych paznokci – zdejmowanie stylizacji to zabieg czasochłonny oraz pracochłonny. Z tego też powodu usunięcie lakieru z paznokci wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty.

5. Przed udaniem się na wizytę w gabinecie podologicznym, Pacjent powinien spisać na kartce wszystkie przyjmowane leki. Dodatkowo należy mieć również na uwadze, że specjalista od profesjonalnej pielęgnacji stóp może, zapytać o to, czy dana osoba cierpi na choroby przewlekłe (wiele chorób wpływa na kondycję oraz wygląd skóry stóp).

ikona dziecka

Dzieci

Łódzkie Centrum Podologiczne jest przyjazne dzieciom. Stopy Dziecka wymagają szczególnej opieki. Należy mieć na uwadze, że im szybciej zostanie postawiona prawidłowa diagnoza, tym lepsze efekty terapii można uzyskać.

Do Łódzkiego Centrum Podologicznego zapraszamy Rodziców z Dziećmi w każdym wieku. Doświadczenie zdobyte przez naszych specjalistów sprawia, że doskonale wiemy jak zaopiekować się małymi stópkami i paznokciami.

Wiemy również, że każdy mały Pacjent wymaga specjalnego traktowania. Właśnie z tego powodu zabiegi wykonujemy z należytą starannością oraz delikatnością. W naszym gabinecie zawsze panuje miła i przyjemna atmosfera, co sprawia, że mały Pacjent czuje się bezpiecznie.

ikona seniora

Seniorzy

Stopy Seniora wymagają regularnych zabiegów w gabinecie podologicznym. Z wiekiem skóra w obrębie stóp staje się cieńsza i jest bardziej narażona na różnego typu urazy. Wśród naszych pacjentów często obserwujemy zgrubiałe płytki paznokci, które powodują duże problemy pielęgnacyjne.

Do Łódzkiego Centrum Podologicznego, szczególnie zapraszamy diabetyków, a także Seniorów cierpiących na niewydolność krążenia. Nasi specjaliści mogą pochwalić się dużym doświadczeniem jeśli chodzi o skuteczną terapię Pacjentów z Zespołem Stopy Cukrzycowej, chorobami płytki paznokciowej czy pękającymi i bolącymi piętami.

Nasi specjaliści mają świadomość, że osoby w wieku podeszłym wymagają specjalnego traktowania. Bardzo często ludzie starsi potrzebują zainteresowania, dokładnego scharakteryzowania przez podologa problemu zdrowotnego, z którym się zgłaszają oraz szczegółowego opisania terapii. W Łódzkim Centrum Podologicznym, seniorzy zawsze traktowani są ze szczególną ostrożnością. Personel naszego gabinetu charakteryzuje się dużą empatią, gdyż zdajemy sobie sprawę, że osoby starsze mogą mieć szczególne potrzeby oraz ograniczenia zdrowotne, które zawsze należy uwzględnić w celu zapewnienia profesjonalnej opieki podologicznej.

Dziecko u podologa

KROK 1

W Łódzkim Centrum Podologicznym zawsze panuje przyjazna atmosfera. Jesteśmy otwarci na kontakt ze wszystkimi dziećmi. Nasze przestronne wnętrza oraz ciepły i harmonijny wygląd gabinetu daje poczucie komfortu i sprawia, że mały człowiek czuje się u nas dobrze.

KROK 2

Nasi specjaliści zawsze rozmawiają z dziećmi w sposób prosty i zrozumiały. W miarę możliwości starają się również zadawać konkretne pytania, tak aby odpowiedź na nie, nie powodowała zakłopotania u małego rozmówcy.

KROK 3

Każdy mały Pacjent naszego gabinetu przed rozpoczęciem terapii jest dokładnie informowany, co i w jaki sposób będzie robione w trakcie zabiegu przez specjalistę podologa. Na podstawie zdobytego doświadczenia wiemy, że niektóre profesjonalne narzędzia podologiczne mogą wyglądać na straszne.

KROK 4

Wiemy, również, że cierpliwość w pracy z małym Pacjentem to podstawa. Z tego też powodu bez zbędnego pośpiechu wykonujemy wszystkie zaplanowane czynności i dokładamy wszelkich starań aby naszą pracę wykonać możliwie sprawnie.

KROK 5

Podkreślamy, że obecność rodzica lub opiekuna w trakcie trwania wizyty u podologa jest obowiązkowa. Dzieci w obecności bliskich osób czują się zdecydowanie bezpieczniej i bardziej komfortowo.

KROK 6

W czasie wykonywania zabiegu, nasi specjaliści są bardzo delikatni i zawsze upewniają się, że mały Pacjent czuje się dobrze i komfortowo.

KROK 7

W Łódzkim Centrum Podologicznym nasi specjaliści kierują się zasadą pozytywnej motywacji. Zawsze chwalimy dzieci za efektywną współpracę oraz nagradzamy naklejkami i cukierkami.

KROK 8

Po wykonanym zabiegu podolog edukuje rodzica, jak należy właściwie postępować ze stopami dziecka. Dodatkowo udziela informacji na temat produktów, które mają za zadanie wspierać zastosowaną terapię.

Senior u podologa

KROK 1

W Łódzkim Centrum Podologicznym każdy senior, taktowany jest z należytym szacunkiem. Nasi pracownicy mają świadomość, że wizyta w gabinecie podologicznym może być nowym przeżyciem dla osoby starszej. Z tego względu w naszym Centrum staramy się utrzymać rodzinną atmosferę, a specjaliści od profesjonalnej pielęgnacji stóp w każdym przypadku chętnie odpowiadają na wszelkie zadawane pytania.

KROK 2

Stawiamy na rozmowę i dokładny wywiad. Osoby w starszym wieku bardzo często potrzebują od podologa więcej czasu oraz uwagi. Ze względu na liczne problemy zdrowotne tacy pacjenci mogą odczuwać niepokój przed pierwszą wizytą. Dlatego właśnie przykładamy dużą wagę by wszystkie diagnozy i plany terapii były dokładnie omówione zrozumiałym i prostym językiem. Mamy świadomość, że właściwy przekaz informacji jest niezwykle istotny w powodzeniu terapii podologicznych.

KROK 3

Łódzkie Centrum Podologiczne to gabinet przystosowany do profesjonalnej obsługi osób starszych. Na wyposażeniu posiadamy wysokiej klasy markowe fotele podologiczne, które charakteryzują się dużą możliwością regulacji oraz nisko umieszczonym siedziskiem. To z kolei bardzo ułatwia zajęcie komfortowej pozycji osobie starszej.

KROK 4

W trakcie pracy wykorzystujemy najlepszej jakości narzędzia, które zawsze uprzednio sterylizujemy w autoklawie parowym. Bardzo często korzystamy również z narzędzi jednorazowych, które po zastosowaniu są zamykane w specjalnie oznakowanych pudełkach, a następnie utylizowane. Dbając o wysoki komfort pacjentów zawsze informujemy o tym fakcie podczas wykonywania zabiegu.

KROK 5

Opieka nad osobą starszą w Łódzkim Centrum Podologicznym jest spersonalizowana. Zawsze mamy na uwadze, że każdy senior może mieć swoje potrzeby i historię medyczną, którą chce się podzielić ze specjalistą. Z tego też powodu nasi specjaliści są zawsze otwarci na rozmowy z pacjentami. Dbamy również o to by ograniczenia ruchowe seniora nie stawiały go w kłopotliwej sytuacji. Wszystkie procedury podologiczne dostosowujemy do potrzeb i wymogów Pacjenta.

KROK 6

Pracownicy naszego Centrum duży nacisk kładą na profesjonalną edukację Pacjenta. Zawsze po wykonanym zabiegu tłumaczą, jak właściwie pielęgnować stopy w domowym zaciszu. Wskazują również, które preparaty należy zakupić aby efekt wykonanego zabiegu utrzymywał się możliwe długo.

KROK 7

Współpracujemy z licznymi specjalistami z całej Polski. Dzięki temu, każdy trudny przypadek możemy skonsultować aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty terapii.

KROK 8

Podolodzy z naszego Centrum są zawsze dostępni dla swoich pacjentów. W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, osoba starsza może w każdej chwili skontaktować się ze swoim specjalistą i uzyskać szczegółową odpowiedź na nurtujące pytania.

Zobacz zdjęcia z zabiegów

Zobacz jak pracujemy nad stopami naszych pacjentów.

Usługa rekonstrukcji płytki paznokciowej
Usługa oczyszczania paznokcia
Usługa usuwania odcisków

Poznaj nasze standardy bezpieczeństwa

W naszych gabinetach szczególną uwagę przywiązujemy do utrzymywania najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz higieny, to stanowi nasz priorytetowy cel.

ikona sterylnych narzędzi

Sterylne lub
jednorazowe narzędzia

Zabiegi wykonujemy przy użyciu sterylnych lub jednorazowych narzędzi, zapewniając maksymalną higienę i bezpieczeństwo.

ikona opatrunków

Jednorazowe opatrunki
i wkłady

Używamy wyłącznie jednorazowych opatrunków i wkładów, gwarantując higienę i eliminując ryzyko krzyżowego zakażenia.

ikona myjki

Myjka
ultradźwiękowa

Nasze narzędzia są czyszczone za pomocą myjki ultradźwiękowej, która skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i bakterie.

ikona pary

Najwyższej jakości produkty i urządzenia

Inwestujemy w najwyższej klasy produkty i urządzenia, aby zapewnić najwyższą jakość naszych usług.

ikona tarczy

Gwarancja komfortu i bezpieczeństwa

Zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo podczas każdego zabiegu, dbając o indywidualne potrzeby każdego klienta.

ikona płynu do dezynfekcji

Dezynfekcja i perfekcyjna czystość

Regularna dezynfekcja gabinetu i narzędzi to nasz standard, zapewniający perfekcyjną czystość i bezpieczeństwo.

Najczęściej zadawane
pytania

Pacjenci Łódzkiego Centrum Podologicznego mają możliwość zaparkowania auta na bezpłatnym parkingu zlokalizowanym wzdłuż ulicy Pomorskiej, gdzie zawsze dostępnych jest wiele wolnych miejsc postojowych. Dodatkowo każdy Pacjent może postawić swoje auto na darmowym parkingu zlokalizowanym z tyłu za budynkiem, w którym mieści się Łódzkie Centrum Podologiczne. 

Wizytę u podologa można umówić zawsze, nie tylko kiedy pojawia się jakiś problem związany ze stopami. Zatrudnieni w Łódzkim Centrum Podologicznym specjaliści wykonują również zabiegi pielęgnacyjne takie jak na przykład: pedicure medyczny (jest zalecany każdemu przynajmniej, raz na pół roku). Dzięki regularnym wizytom w gabinecie podologicznym specjalista ma możliwość ciągłej obserwacji kondycji stóp. To z kolei daje możliwość szybkiej reakcji w przypadku pojawienia się problemu.

Nie należy zwlekać z wizytą w gabinecie podologicznym, jeśli zaobserwujesz:
– zmieniony kolor płytki paznokcia;
– pogrubienie lub zmianę kształtu płytki paznokcia;
– zaczerwienienie, opuchliznę, ból wału okołopaznokciowego;
– punktowe lub rozległe zrogowacenie (zgrubienie) skóry na podeszwie stopy (nie zawsze musi boleć!);
– pęknięcia na piętach.

Warto pamiętać, aby oglądać zarówno swoje stopy, jak i stopy swoich bliskich ze szczególnym uwzględnieniem stóp seniorów i dzieci. Jeżeli cokolwiek wzbudza Twoją wątpliwość, należy możliwie szybko umówić konsultację podologiczną w celu zweryfikowania oraz szybkiego rozwiązania problemu.

Nie. Na wizytę nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Wizytę u podologa można umówić telefonicznie, jak i za pomocą aplikacji on-line Booksy. 

Pierwsza wizyta u specjalisty od profesjonalnej pielęgnacji stóp bywa stresująca. Zapewniamy jednak, że nasi specjaliści zawsze dokładają wszelkich starań, aby wizyta przebiegła w przyjaznej i spokojnej atmosferze.

Aby zapewnić sobie jeszcze większy komfort, przed wizytą warto odświeżyć stopy i zmienić skarpetki na świeże. Jeżeli wizyta będzie miała miejsce prosto po pracy, warto mieć przy sobie czyste skarpetki, aby złożyć je tuż po wykonanym zabiegu. 

Podolog przed pierwszym zabiegiem zawsze zbiera wywiad od pacjenta. Dopytuje o przewlekłe i przebyte choroby, o przyjmowane leki, uczulenia oraz wcześniejsze terapie podologiczne (prowadzone przez innych specjalistów).

Tak, w Łódzkim Centrum Podologicznym, każdy Pacjent może dokonać płatności kartą, jak i metodą Blik. 
Same zabiegi podologiczne w większości wypadków nie są bolesne. Niestety zdarzają się przypadki, że pacjent do specjalisty podologa trafia już z silnym bólem. W takim wypadku nawet najbardziej delikatne postępowanie może wiązać się z wystąpieniem dyskomfortu w obrębie opracowywanego miejsca. W uzasadnionych przypadkach nasi specjaliści mogą zastosować profesjonalny spray o właściwościach znieczulających. 

Czas trwania, częstotliwość i koszt wizyt są uzależnione od rodzaju wykonywanego zabiegu. 

Pierwszorazowa wizyta – zwana również konsultacją podologiczną trwa około 30 min i kosztuje 100 zł.  W trakcie trwania konsultacji podolog zbiera wywiad od pacjenta, ustala plan terapii oraz omawia zasady prawidłowej pielęgnacji stóp w warunkach domowych.  

Czas trwania terapii uzależniony jest od problemu, z którym zgłosił się pacjent.

W przypadku wrastających lub wkręcających paznokci terapia może trwać pół roku i dłużej. Pacjent powinien odwiedzać specjalistę przynajmniej raz w miesiącu (częstość wizyt uzależniona jest od wskazań). Koszt jednej wizyty waha się pomiędzy 150 a 200 zł. 

Terapia paznokci zmienionych chorobowo wiąże się ze koniecznością odbywania wizyt u specjalisty co około 4-5 tygodni. Koszt jednej wizyty mieści się w przedziale między 150 a 240 zł i w dużej mierze uzależniony jest od nakładu pracy podologa. 

Terapia zmian zlokalizowanych na podeszwie stopy jest bardzo zróżnicowana. Do Łódzkiego Centrum Podologicznego bardzo często zgłaszają się osoby z problemem brodawek wirusowych (zwanych również kurzajkami) na stopach. Skuteczna terapia brodawek wirusowych wymaga wizyt u specjalisty co około 2 tygodnie i wiąże się z wydatkiem minimum 120 zł za jedną wizytę. 

Innym bardzo częstym problemem, z którym pacjenci zgłaszają się do specjalisty, są pękające pięty. Terapia pękających pięt wiąże się z odbywanie wizyt u specjalisty co około 4 do 5 tygodni. W celu uzyskania zadowalających efektów czasami konieczne bywa wykonanie od 1 do nawet kilku zabiegów. Koszt jednej wizyty u podologa, w trakcie której specjalista wykonuje zabiegi mające na celu zniwelowanie lub usunięcie problemu pękających pięt to około 150 zł i więcej. 

Terapia odcisków / modzeli wiąże się z wydatkiem od 120 zł za jedną wizytę u specjalisty. Ilość zabiegów konieczna do uzyskania zadowalających efektów ustalana jest indywidualnie z pacjentem.

W Łódzkim Centrum Podologicznym nasi specjaliści bardzo często wykonują również zabieg pedicure medyczny. Procedura obejmuje wykonanie zabiegu na całych stopach. Częstotliwość wykonywania pedicure medycznego dobierana jest przez specjalistę indywidualnie w zależności od potrzeb Pacjenta. Cena zabiegu pedicure medyczny na stopy mieści się w granicach między 190 a 250 zł. 

W Polsce profesjonalne zabiegi podologiczne wykonywane są wyłącznie odpłatnie (w prywatnych klinikach pedologicznych). NFZ nie przewiduje możliwości finansowania tego typu terapii.  

Po każdym zabiegu Pacjent otrzymuje indywidualnie dobrany plan zaleceń i pielęgnacji domowej. Warto pamiętać, że zabiegi podologiczne nie wykluczają z życia, więc zazwyczaj od razu można powrócić do swoich obowiązków.

Tak, oczywiście. Podolog wspólnie z pacjentem tworzą zespół terapeutyczny. Sukces terapii uzależniony jest od współpracy podologa z Pacjentem oraz od stosowania się Pacjenta do codziennych zaleceń pielęgnacyjnych.

Specjaliści pracujący w Łódzkim Centrum Podologicznym nie tylko wykonują profesjonalne zabiegi na stopy. Ich zadaniem jest również wspieranie Pacjentów oraz ich skuteczna edukacja. Wszystko to ma na celu budowanie zdrowych nawyków w zakresie domowej pielęgnacji stóp. 

Podolog Agata

Masz pytania?

Nie wiesz jak przygotować się do wizyty? Chcesz poznać odpowiedź na nurtujące Cię pytania? Sprawdź sekcję FAQ!